Kırmızı güller, büyük ve parlak tomurcukları olan en iyi çeşitlerdir.

Çiçeksiz neredeyse hiçbir olay geçemez. Sebepli veya sebepsiz, bir ipucu ile veya basitçe manevi bir dürtüyle verilirler. Her durumda, önce klasik gül kurtarmaya gelir. Çok fazla çeşidi var. Sakinlik getirebilir, heyecanlandırabilir, nazik bir gülümseme verebilir ve olayın önemini ve ciddiyetini vurgulayabilir. Herhangi bir biçimde en popüler olanı kırmızı güller olarak kabul edilir.

Rengin tanımı, popülerliği ve dağılımı

Rusya'ya gelmeden önce, kültür eski Suriye'den Çin, Yunanistan, Roma ve Hindistan'a geçti. Şimdi bu sevgi ve tutku, sadakat ve dostluk sembolü tüm dünyada yaygın. Özelliklerine ve özelliklerine göre çiçek birkaç alt gruba ayrılmıştır:

 • floribunda;
 • park bitkileri;
 • çalı;
 • çay-hibrit;
 • toprak temelli;
 • minyatür;
 • Tırmanmak;
 • veranda;

Kırmızı güller, tüm durumlar için en popüler çiçeklerdir

Her çeşit yaprağın yapısı, tomurcuğu, yüksekliği, çalılığı ve çiçeklenme bolluğu bakımından birbirinden farklıdır.

Kültürün kendisi yaprak döken, ana gövdesi olmayan, gür, değişen yüksekliklerde - 10 cm'den 2 m'ye kadar.Bazı liana benzeri çeşitler 10 m yüksekliğe ulaşabilir. Karmaşık şekilli yapraklar, mat veya parlak. Yaprağın rengi, açık yeşilden zengin gölgeye kadar büyüyen alanın çeşitliliğine ve aydınlatmasına bağlıdır. Yan katmanlara sahip taproots. Gelişmiş sürgünler tomurcukları oluşturur. Tomurcuk sayısına göre, çalının yaşını yargılayabilirsiniz.

Bitki, çeşitli çiçek şekilleri ve renkleri ile doludur. Bunlar bardak şeklinde, kupa şeklinde, rozet şeklinde, yoğun olarak çift ve küresel tomurcuklardır. Ayrıca düz tomurcuklar vardır ve ponpon şeklinde. Her birinin kendine özgü bir çekiciliği var.

Not! Güllerin renk yelpazesi sonsuzdur. Farklı ışık koşullarında renk değiştiren egzotik siyah renk, çok heceli gölgeler, çizgili, benekli ve bukalemunlar bulabilirsiniz.

Kırmızı güllerin renk yelpazesi sonsuzdur

Peyzaj tasarımında kullanın

Kırmızı güller sadece buket kompozisyonlarında değil, peyzaj tasarımında da kullanıldığında güzel görünür. Kemerli yapılar, çeşitli çiçek yatakları oluşturmak için bunları kullanarak bir çit şeklinde ekilebilirler. Çiçekler, sınırların ve yolların tasarımında uyumlu görünür. Farklı tonlardaki kırmızı güllerle dövülmüş bina cepheleri yeni bir görünüme bürünüyor. Sütunları ve ağaçları, çardakları ve pavyonları süslemek için kullanılabilirler. İğne yapraklılar, meyve çalıları ve çok yıllık otsu bitkilerle iyi giderler.

Lady Rose - kadeh tomurcukları ile kırmızı-turuncu melez çay gülü

Güzel kırmızı gül çeşitleri ve özellikleri

Dünyada onlarca çeşit koyu kırmızı gül vardır. En popüler ve talep edilenlerden bazıları:

 • Bayan Gül. Hem kesilmiş hem de bahçe kompozisyonları için kullanılan çok yönlü bir melez çay gülü. İki renkli kadeh tomurcuklarının varlığı bu kültürü olağanüstü kılıyor. Bir metre yüksekliğe kadar büyür. Çiçeğin çapı 12 cm'ye kadar olup, tomurcuğun rengi kırmızı-turuncudur. Bolca çiçek açar. Genellikle bir çalıda en az beş sürgün vardır. Yapraklar yoğun, koyu yeşil renklidir. Bitki kendi kendini temizler, hastalığa dayanıklıdır. Hassas ve hoş bir aromaya sahiptir.
 • Flammentanz. Tırmanma gülü Flamentance herhangi bir alanı kolayca süsleyecektir.Çekimde 4 parçaya kadar parlak kanlı fincan şeklinde tomurcukları vardır. Çiçekler çok sayıda çift yapraklı, büyüktür. Dallar tomurcukların ağırlığı altında yere düşer. Çalı yüksekliği neredeyse 3 m'ye ulaşır ve bir jartiyer veya desteğe ihtiyaç duyar. Yapraklar parlak yeşil, parlaktır. Çiçeklerin aroması hafiftir, göze batmaz.
 • William Shakespeare 2000. Tırmanma bahçesi gülü William Shakespeare her mevsimde birkaç kez çiçek açabilir. Birkaç çeşit çay gülü ve floribunda gülünü geçerek yetiştirilir. Bir fırçada toplanan büyük şakayık şeklindeki tomurcuklar, yoğun, uzun bir çalıyı toplu olarak çerçeveler. Mor çiçek, çok sayıda kadifemsi yaprakları sayesinde zarif ve bereketlidir.
 • Scarlet bir başka tırmanan gül çeşididir. Küçük tomurcukları vardır, ancak büyük sayıları vardır, bu da boyutlarını telafi eder. Parlak kırmızıdan koyu kırmızıya renk tonları. Yapraklar yarı çifttir. Yayılan yoğun çalıların yüksekliği yaklaşık 2 m'dir Kültür, ortalama kışa dayanıklılık iddiasızdır.
 • Niccolo Paganini kırmızı kadifemsi, yemyeşil tomurcukları olan klasik bir floribundadır. Bir çekimde 12'den fazla çiçek olabilir. Çalı uzun değil, yüksekliği yarım metreden biraz fazla. Hardy, ancak toprak koşullarına kaprisli.
 • Baby Baccara, parlak kırmızı kadifemsi çiçeklerle muhteşem bir bebek gülüdür. Çalı, küçük, zengin yeşil renkli yapraklara sahip, kompakt, gür, çığ çiçekli. Yüksek hastalık direncine sahiptir. Çiçekler bir buket içinde güzel görünür.
 • Marsel Pagnol en çok satan çeşitlerden biridir. Marcel Pagnol, parlak ve tatlı kokusuyla ünlüdür. Çok sayıda dikenli uzun, güçlü sürgünlerde, 4 bordoya kadar kadife tomurcuklar olgunlaşır. Çalı zarif, bolca çiçek açıyor, bir buçuk metre yüksekliğinde. Yaprak koyu, sert.
 • Rose Red atı. Büyük parlak kırmızı çiçekler, güzel bir yaprak kıvrımı ve kalıcı bir aroma ile bir park gülü. Çiçek uzun süre sürgün üzerinde kalır ve çiçeklenme sonuna kadar solmaz, çapı 16 cm'ye ulaşabilir Yaprakları iri, donuktur. Çalı yüksek, ayak bileği.

William Shakespeare 2000 - leylak şakayık çiçekleri ile kültür

Büyüyen koşullar

Kırmızı gül çiçekleri kuru, iyi aydınlatılmış bir alanda büyüyebilir. Taslak olmadan arzu edilir. Gül dikme yeri yer altı suyundan arındırılmış olmalıdır. Güller ilkbahar veya sonbaharda açık havada ekilir. Bunu yapmak için, en az 50 cm çapında bir delik kazmanız ve tabanı drenaj ile örtmeniz gerekir. Kırık tuğla veya seramik, genişletilmiş kil veya taş olabilir. Önceden kesilmiş kökleri olan bir fide, hafifçe sıkıştırılan ve sulanan toprağa serpilir, deliğe indirilir. Bitkiler arasında yaklaşık bir metre boşluk bırakılmalıdır.

Not! Gül yetiştirmek için en iyi toprak, organik maddeyle iyi döllenmiş tıngırdandır.

Niccolo Paganini - kırmızı kadifemsi yemyeşil tomurcuklu klasik floribunda

Bitki bakımı

Herhangi bir çiçeğin uygun bakıma ihtiyacı vardır. Kırmızı güllerin büyük bir kısmı büyümede tuhaf değildir, bu nedenle onlara bakmak için genel olarak kabul edilen bir dizi önlem vardır.

Sulama

Gül çalılarının gelişmesi için toprak nemi büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle düzenli sulama yapılması önemlidir. Sıcakta toprağın çok fazla kurumasına izin verilmemelidir. Uzun süreli yağmur yoksa sabah ve akşamları sulama yapılır. Yavaş yavaş, sonbaharda sulama azalır ve donla birlikte tamamen dururlar.

Not! Çalıların altındaki arazinin kurumasını önlemek için deneyimli bahçıvanlar turba, talaş veya kuru yapraklarla malçlama kullanırlar.

Gevşeme

Güllerin toprağını gevşetmek, iyi hava ve nem geçirgenliğine katkıda bulunur. Bunun bitkinin gelişimi ve çiçeklenmesi üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Diğer bir gevşetme artısı da yabani otların uzaklaştırılmasıdır. Bunun için bu etkinliğin gübreleme, çiçek kesme, sulama ve mahsulü kışlamadan önce düzenli olarak yapılması tavsiye edilir.

Rose Red Horse - devasa parlak kırmızı çiçekler ve güzel bir yaprak kıvrımına sahip bir park kültürü

Haşere ve hastalık kontrolü

Hastalık önleme ve haşere kontrolü, çiçek bakımı için kurallardan biridir. Çalıların ve tomurcukların haftalık muayenesini ihmal etmeyin. Hastalık ne kadar erken ortaya çıkarsa, onunla baş etmek o kadar kolay olacaktır. Güller genellikle yaprak bitleri, örümcek akarları ve gül sineği tarafından saldırıya uğrar. Onlarla savaşmak için özel böcek öldürücüler ve bir sabun çözeltisi kullanılır.

Gül çalılarının bir başka saldırısı mantar enfeksiyonlarıdır. Bu genellikle aşırı sulamadan kaynaklanır. Böyle bir durumda, bitki bitkileri için mantar önleyici ilaçların kullanılması iyidir.

Üreme yöntemleri

Güller çeşitli şekillerde yayılır, en basit ve popüler olanları:

 • Kırıntı. Sürgünün çalıdan ayrıldığı, bir gün boyunca bir kök oluşum uyarıcısı içinde bekletildiği ve bir örtü veya polietilen altına toprağa ekildiği ve küçük bir sera etkisi yarattığı bir yöntem. Ertesi yıl bitki çiçeklenme yeteneğine sahiptir.
 • Katmanlar. Kesmeden uzun bir atış toprağa gömülmeli ve tel ile sabitlenmelidir. Gelecek sezonda derinleşen yerde kökler belirir ve kesim ana çalıdan ayrılır.

Gururlu, narin, görkemli bir çiçek - kırmızı bir gül, şairler ve parfümcüler için bir ilham kaynağıdır, duygularını ve duygularını ifade etmeye yardımcı olur. Zarafetin, tutkunun ve sevginin sembolü olarak kabul edilir. Güzelliği ve erişilemezliği somutlaştırır. Yüzlerce adı vardır ve birçok efsane ve inanışla örtülmüş her arka planda güzel görünür.

misafir
0 yorumlar

Ev bitkileri

Bahçe