Bahçe Ev Sahipleri - Peyzaj Hileleri

Bakımlı bir bahçe ve ön cephe birçok bahçıvanın hayalidir. Bunu başarmak için çevre düzenlemesi ile başlamalısınız. Sadece kişisel arsaları değil, aynı zamanda park alanlarını da dekore etmek için kullanılan en popüler ev sahipleri. Bu dekoratif otsu uzun ömürlü bitkiler o kadar popüler ve yeri doldurulamaz ki, onlarsız bahçede tek bir köşe hayal etmek imkansızdır.

Hosta eskiden funkia olarak adlandırılırdı, ana büyüme yerleri Çin, Kore ve Uzak Doğu'dur. Çok yıllık otsu bitkilerin çeşitliliği 60'tan fazla konak türü içerir; dünyanın her köşesinde bilinir. Neden çekici? Yapraklar ve renkleri konağın ana dekorasyonudur. Bahçede, birçok çiçekli bitki ve uzun tahıllarla uyumlu mahallede tasarımcıların peyzaj hileleri kendini gösteriyor.

Birçok ana bilgisayar türü vardır. Yeşil yapraklı klasik çok yıllık çalılar bile aynı değildir. Üzerlerindeki çizimler koyu ve açık renklidir. Çeşitli varyasyonlardaki bordürler, çizgiler, beyaz çizgiler yapraklar üzerinde benzersiz kombinasyonlar oluşturarak bitkinin görünümünü değiştirir.

Ana bilgisayarlar nasıl güzelce ekilir

Kişisel bir arsaya veya bahçeye ekilen bitkilerin en iddiasız olanı bir ev sahibi olarak kabul edilir. En gölgeli alanlarda bile büyür. Çeşitlerinin çoğu hem güneşli alanlarda hem de dağınık ancak parlak ışıkla bahçenin köşelerinde kendilerini harika hissediyor.

Çeşitli ana bilgisayar türleri

Çiçekçiler, ev sahibinizi bahçenin farklı yerlerine dikerek yerleştirmek için en iyi yeri belirlemenizi önerir. Önümüzdeki yıl, bitkinin seçilen alanlardan hangisinde daha iyi hissettiği netlik kazanacak. Bu, yaprakların rengine göre belirlenebilir. Sonra yetişen çalıları seçilen yere nakledebilirsiniz. Çok yıllık bir bitki, bakım konusunda iddiasızdır ve habitat değişikliğini acısız bir şekilde algılar. Gerekirse, ev sahibi balkon ve terasların peyzajı için bir kapta yetiştirilebilir.

Tavsiye. Köksapı bölerek çok yıllık bir bitki yetiştirmek daha iyidir. Deneyimli çiçekçiler bu yöntemi tohumdan hosta yetiştirmekten daha uygun buluyorlar.

Bu otsu bitkinin dikimleri halının tasarımında güzel görünüyor. Geniş yaprakları bahçede yabancı otların büyümesine izin vermez. Bu durumda halı sadece dekoratif değil, aynı zamanda faydalı olarak kabul edilir.

İğne yapraklı ve ardıçlı mahalle

Ev sahiplerinin yanına ne ekilecek

Bir çiçek yatağındaki ev sahibi ile birleştirilmiş nedir? Bu süs bitkileri tüm çiçeklerle iyi geçinir, bu nedenle ev sahibinin yanına ne ekileceği sorusu ortaya çıkmaz. Daha önce, bu çok yıllık bitki nadiren çiçek bahçelerinde ve çiçek yataklarında bulundu. Tanıdık bitki ve çiçekler arasında özel bir şey olarak görülüyordu. Modern çeşitler çiçek yataklarını ve yolları süslüyor. Güller, şakayıklar, ortancalar, süsenlerle çevrili harika görünün. Sardunyalarla bir çiçek tarlasında güzel tandem barındırır. Bu bitkiler, herhangi bir çiçek bahçesinin dekorasyonudur: tören kompozisyonundan peyzaj tarzında gölgeli bir köşeye.

Şakayık olan bir şirkette barındıranlar

Bu çekici çiçeklik bitkileri, yakındaki çiçeklerin çekiciliğini artırabilir. Süslü büyük ev sahibi yaprakları, çeşitli doğadaki bitkileri yumuşatır, yatıştırır, dengeler, komşularının güzelliğini arttırır, yani:

 • Daylilies ve hosta ile çiçek tarhları. Düşük büyüyen gündüz zambağı türleri kişisel arsada yetiştirilir. Esas olarak dağ tepelerine benzeyen çiçek yatakları oluştururlar. Kompozisyonun ön saflarında çiçekçiler, güzel bitki örtüsüne sahip ev sahiplerinin ekilmesini önermektedir.Alp slaytı için hangi tasarımın yapıldığına bağlı olarak, çalılar dikmek için bir şema seçerler, bunları her türlü toprak ve dağınık aydınlatma için uygun olan daylilies ile değiştirirler.
 • Floksa, geyher ve konakçıların bulunduğu bir çiçeklik. Heuchera ve Hosta'nın bir ve diğer çiçeğin tonlarında dikkat çekici bir varyasyonla yetenekli bir kombinasyonu, bir çiçeklik, çim veya dağ kaydırağı olsun, siteyi dönüştürür ve dikkat çeker. Her iki çiçeğin de bakımı iddiasız, hastalığa, dona ve kuru havaya dayanıklı. Heuchera ve Hosta ile dekore edilmiş bahçe köşeleri, tasarımın gerçek bir özelliği. Bahçenin yarı gölgeli bir alanında, çok yıllık flokslar, neredeyse tüm yaz sonbaharın ortasına kadar çiçek açan parlak bir nokta gibi görünecek. Kış donları gibi kuru yazlar floksa duyarlı değildir.

Heuchera ve konakların kombinasyonu

Peyzaj tasarımında hosta

Tasarımcılar, kompozisyonlarında çeşitli hostalar kullanırlar. Çekicidirler çünkü düşük sıcaklıkları iyi tolere ederler, dona dayanıklıdırlar, bu da çok yıllık bir dekorasyon oldukları anlamına gelir. Bu çok yıllık bitkiler, orijinal parlak, mumsu ve mat yaprak kaplamasıyla çeşitlere ayrılmıştır. Çok iri yapraklı çeşitleri vardır, bu süs bitkileri de küçük yapraklı olarak bulunur. Yaprağın türü de çeşitlidir. Yapısı düzgün, kabartmalı, buruşuk ve dalgalı yapraklıdır.

İlginç. Yüksekliği 10-15 cm'den biraz fazla olan minyatür çok yıllık çeşitleri vardır.Son on yılda ortaya çıkmış ve ev çiçekçiliğinde kök salmıştır. Bahçe peyzajında, konakçı çeşitlerinin alt türleri kullanılmaktadır.

Her şey otsu uzun ömürlülerin yüksekliğine bağlıdır. Zemin örtüleri - 20 cm yüksekliğe kadar, bordürler - 20 ila 30 cm, orta boy - 30-45 cm ve yüksek - 45 ila 80 cm. Bunların yardımıyla optik illüzyon kullanarak canlandırabilirsiniz. bahçenin en karanlık köşeleri, çok katmanlı kompozisyonlar yaratıyor.

Çiçek bahçesinde ev sahibi

Yaprakların güzelliği sayesinde otsu çalılar sadece bahçeler için bir dekorasyon değildir. Yapraklar orijinal buketler oluşturmak için kullanılır. Bu büyük yapraklı bitki, hem tek başına hem de tek grup halinde büyüyen güzel görünüyor ve farklı çeşitlerden karmaşık kompozisyonlar yaratıyor. Peyzaj tasarımcıları ana bilgisayarları kullanır:

 • çiçek tarhları oluştururken;
 • bir bordür bitkisi olarak, bileşimin ön kenarını süsleyen;
 • serbestçe büyüyen gruplarda;
 • rockeries'de;
 • tenyası veya çimenlikte büyük lekeler gibi;
 • düzenli mixborders ve çiçek yataklarının tasarımında;
 • kaya bahçelerinde ve Japon tarzı bahçelerde;
 • küçük dekoratif havuzların oluşturulmasında,
 • çiçek yataklarının sektörlere bölünmesinde;
 • bir halı veya yeşil bir "yastık" şeklinde.

Yazlık ev sahipleri

Ev sahipleriyle çiçek bahçesi veya çiçeklik

Otsu bir çalı, parlak bir çiçek bahçesinde kaybolmaz. Bitki, özgünlüğü hayranlık uyandıran çok renkli çiçek tarhlarında ilginç kompozisyonlar yaratıyor. Yeşil bordürle çevrili çiçek bahçeleri, özellikle ev sahibi çiçek bordürlerinin tasarımına katıldığında daha çekici görünüyor. Tasarımcıların yardımıyla, farklı çarşaf renkleri ve bordürdeki düzenlemeleri ile doğru çeşitleri seçebilirsiniz. Bu, çiçek bahçesinin güzelliğinin ve benzersizliğinin anahtarı olacak.

Çok katmanlı sınır

Hosta bordür

Sınır bitkileri, kişisel arsa üzerinde evin yakınındaki peyzajın oluşturulmasında rol oynar. Dekoratif ve fonksiyonel alanları ayırırlar. Hosta, genellikle yeşil bir sınır oluşturmak için kullanılan harika bir bitki olarak kabul edilir. Tasarımcılar, farklı yükseklik seviyelerine sahip en az üç türünden kompozisyonlar oluşturmayı, yollar boyunca ekmeyi önermektedir. Önemli olan, bu çok yıllık bitkinin seçilen çeşitlerinin şekil ve renk bakımından uyumluluğudur, böylece benzersiz bir desen elde edilir. Bordür çeşitleri arasında mavi yapraklı veya Light Up'lı minyatür Blue Cadet bitkileri bulunur.

Güzel ve dayanıklı bir bahçe tasarımı oluştururken, peyzaj tasarımcılarının ekim yeri seçimi, aydınlatma ve bitkilerin mahallesi ile ilgili tavsiyelerine dikkat etmelisiniz.

Video

misafir
0 yorumlar

Ev bitkileri

Bahçe