Para ağacı - evde tutmak mümkün mü, ne getiriyor, verilebilir mi

Bitkiler hemen hemen her evde bulunur. Daha rahat ve dekoratif hale getiriyorlar. Ek olarak, bitkilerin kendi enerjileri vardır ve bu da insan durumunu etkileyebilir. Örneğin, bazı iç mekan çiçeklerinin zenginlik, sevgi veya refahı çektiğine inanılıyor. Bunlar para ağacının sahip olduğu özelliklerdir. Ancak floranın her temsilcisi evde yetiştirilemez. Bu nedenle birçok bitki sevdalı şu soruyla ilgileniyor: Para ağacı evde tutulabilir mi?

Evde kalabilir miyim

İnsanlar şişman kadına para ağacı diyorlar. Bu, bitkinin aşırı büyüdüğüne dair ortak işaretlerden kaynaklanmaktadır:

 • Evde bir çiçek bulmak maddi refahı çeker;
 • Her Çarşamba ağaca yapılan harcamaları ve kazanılan tutarları anlatırsanız, ikincisini çoğaltmak ve tüm planları uygulamak yardımcı olacaktır. Ayrıca ahşap, gereksiz alımlardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır;
 • Tatlı ve kalın yapraklar, evdeki pozitif enerjinin bir işaretidir. Böyle bir ortamda para her zaman mevcut olacaktır;
 • Çok sayıda yaprağın düşmesi, planlanmamış olası bir malzeme israfına işaret eder. Uzun zamandır şişman bir kadından düşen yaprakların para kaybı konusunda uyardığına inanılıyordu;
 • İyi bitki büyümesi ve malzeme durumunun iyileştirilmesi için, topraklı bir tencereye 3 madeni para gömülmesi önerilir. İşaretlere göre, böyle bir işlem cüzdanın boşalmasına izin vermeyecektir;

Şişman kadın maddi refahın sembolüdür

 • Bazıları maddi refahın bir para ağacının dallarına fatura asılarak sağlanabileceğine inanıyor. Zaman zaman banknotların yenileriyle değiştirilmesi gerekir. Asılı olanlar kişisel ihtiyaçlara harcıyorlar, onları saklamaya gerek yok. Bu, parasal dolaşımın bir tür başlatmasıdır;
 • Ağacın gerektiği gibi yeniden dikilmesi gerekiyor. Kural olarak, bu yılda bir kez yapılır. Maddi refahı bozmamak için, bu süre zarfında bitkinin ek bakıma ihtiyacı vardır. Solmamalı, öncekinden daha geniş yeni bir kap seçilir;
 • Evden biri hastalandığında, bitki kendi içinde negatif biriktirir ve solmaya başlar. İyileştikten sonra, bitki örtüsünün temsilcisi orijinal görünümüne kavuşur.

Birçok halk işareti para ağacıyla ilişkilendirilir

Ağacın başka avantajları da vardır: bakterisit özelliklerin varlığı, havada alerjik bileşiklerin olmaması. Çok az insan şişman kadının geleneksel tıpta kullanıldığını biliyor. Ancak ağaç zehir içerdiği için dozajı minimum olmalıdır. Yapraklar cilt hastalıklarını, kızarıklıkları ve bademcik iltihabını tedavi etmek için kullanılır. Bunun için özel kaynatma hazırlanır. Bitkinin özü, morluklardan ve çatlaklardan kurtulmaya yardımcı olur.

Önemli! Jumbo yaprağı, arı sokması için mükemmel bir acil yardımdır. Levha kesilir ve yaraya uygulanır.

Bir para ağacına bakmak, özellikle bitki soluyorsa, kolay bir iş değildir.

Şişman kadının zararı

Bazı insanlar evde para ağacı tutamayacağınıza inanıyor. Ana sebep yine batıl inançtır:

 • Bir bitkinin ölümü, mali yıkıma işaret eder. Bunun bir uyarı olabileceği, ancak bu olayın nedeni olmadığı unutulmamalıdır;
 • Feng Shui'ye göre ağaç yin enerjisini taşır (dişi bir bitkidir). Bitkilerin çoğu etli ise, o zaman aşırı bir kadın enerjisi oluşur. Bu, ruh halinde bir bozulmaya, ilgisizliğe, herhangi bir şey yapma isteksizliğine, karamsarlığa yol açabilir. Durumu düzeltmek zor değil: erkeksi enerjisi olan bir çiçek ("yang") eklemek gerekiyor.

Etli solmuşsa, mali çöküş bekleyebilirsiniz.

Önemli! Dişi bitki yuvarlak çiçeklere ve yapraklara sahiptir, sürgünler yayılmıştır. Erkek - dikenli, sivri yaprakları ve çiçekleri vardır.

Para ağacını evde tutmanın imkansız olmasının nesnel nedenlerinden sadece bir tanesi var - yapraklar arsenik içeriyor. Bu madde zehirlidir, ancak zehirlenme ancak yapraklar yenildiğinde sağlanabilir. Hoş olmayan sonuçlardan kaçınmak için, bitki meraklı hayvanlar ve küçük çocuklar için erişilebilir olmamalıdır.

Para ağacı zehiri

Ağaç arsenik içerir. Küçük doza rağmen, evde çocuk varsa özel dikkat gösterilmelidir. Zehir onlar için her miktarda tehlikelidir. Yenen yaprak sadece ishal ve kusmaya değil, aynı zamanda şiddetli bir alerjik reaksiyona da neden olabilir. Bazı durumlarda bilinç kaybı meydana gelebilir. Bir sorunu önlemek, düzeltmekten daha kolaydır. Çocuklar göründüğünde, ağaç erişilemeyen bir yere kaldırılır veya ondan kurtulur.

Para ağacı zehir içerecek, onu küçük çocuklardan saklamak daha iyidir

Çiçek nerede durmalı

Seçmek için şu önerileri izlemelisiniz:

 • Oda soğuk veya sıcak olmamalıdır, çok miktarda tozun varlığı hariçtir. Rastgele bir ev ağacı koyarsanız, solabilir. Para ağacının bir ot olmadığını hatırlamakta fayda var;
 • Çiçek, keskin bir sıcaklık düşüşüne ve cereyanlara tahammül etmez. Bu nedenle, sıcaklığın 19 ila 24 derece arasında değişeceği havalandırmalı bir odada olmalıdır;
 • Kuru hava, bitki örtüsünün bir temsilcisi için uygun değildir, bu nedenle, bir radyatör veya şöminenin yakınındaki yerler de uygun değildir. Yüksek nem, bitkinin enerjiyi evin içine yönlendirmesine izin verir. Harika bir yer - akvaryumun yanında. Sürekli buharlar optimal bir ortam yaratacaktır. Bir başka uygun yer de banyo. Bununla ilgili hiçbir sorun olmamalı. Sızdıran borular, paranın evin dışına sızmasına neden olur;
 • Odada maddi refahı çekmekten sorumlu bir alan belirlenir. Bunu yapmak için Bagua ağını kullanabilirsiniz. Oda geleneksel olarak 9 bölüme ayrılmıştır. Sağ alt köşede güvenli bir site olacak. Kural olarak, bu odanın güneydoğu bölgesidir.

Önemli! Duvarların gölgesi de önemlidir. Kırmızı olmamalı. Yeşil, mor, leylak rengi tonlarını tercih etmeye değer.

Yatak odasında para ağacı

Para ağacından en yüksek değeri elde etmek için doğru yeri seçmeniz gerekir. Daire (veya ev) çok fazla ısı ve ışığa sahip olmalı, ancak özellikle yaz aylarında doğrudan güneş ışığından kaçınılmalıdır. Sıcak yaz havası bitkiyi mahvedecek.

Yatak odasına ağaç koymak iyi bir fikirdir. Bitki kötü kokuları emecek ve havayı temizleyecektir. Bu nedenle piç etli, genellikle filtre ağacı olarak adlandırılır. Bir yatak odasına ağaç yerleştirirken, ışık miktarını hatırlamaya değer. Bu odada çok fazla gölge varsa saksıyı farklı bir yere koymak daha iyidir.

Şişman bir kadın için en iyi yer aydınlık ve havalandırmalı bir yatak odasıdır.

Şişman bir kadını vermek / atmak mümkün mü

Taşınma, çevreyi değiştirme ihtiyacı ve diğer nedenler, para ağacını atma ihtiyacına neden olabilir. İşaretlere inanan insanlar, bunun şişman bir kadınla yapılmaması gerektiğini düşünüyorlar.

Bitki evde uzun süre yaşadıysa ve neşe getirdiyse, her aile üyesinden fazla enerji biriktirdi.Aynen böyle atmak yasaktır, çiçeğin doğaya geri verilmesi, örneğin dışarıya çıkarılması ve toprağa gömülmesi gerekir.

Piç bir çiçeğin gövdesi kötü olduğunda, onu atmasına ve kendisine bir filiz bırakmasına izin verilir.

Ağacın sorun ve parasızlık çekmemesi için, ondan doğru bir şekilde kurtulmanız gerekir:

 • girişte bırakın;
 • çöp kutusuna eski bir çiçeği atın, kendinize bir filiz bırakın;
 • ona bakmak isteyen kişiye şişman bir kadın verin.

Yukarıdaki eylemlerden herhangi birinden önce, çiçeğe evde geçirilen zaman için zihinsel olarak teşekkür etmelisiniz. Bitkinin ailede ne kadar kaldığı önemli değil. Ancak böyle bir ritüelden sonra atılabilir.

Evden ağaç verir misin

Tüm kurallara göre büyüyen şişman bir kadın, zenginlik ve refah sahibine vaat ediyor. Bu nedenle, bitki her durum için mükemmel bir hediye olacaktır.

Önemli! Etli bir bitkinin zenginlik getirmesi için kendi başına yetiştirilmesi gerekir. Satın alınan bir bitki eve pozitif enerji getirmeyecektir.

Böyle bir hediyenin anlamını tanımak için birkaç işaret yardımcı olacaktır:

 • Küçük şişman bir kadın, hediyenin verildiği kişi için küçük ama istikrarlı bir gelir artışının garantörü olacak;
 • Hasta bir ağacı hediye olarak almak, bir kişinin veya ailenin kıskanç ve kötü niyetli olduğuna dair bir işarettir. Maddi refahla ilgili olumsuz duygular gösterirler. Kişi kendini bu tür tanıdıklardan izole etmelidir. Olumsuzluğa rağmen, bitkiyi iyileştirmek için çaba sarf etmeye değer. Bunu yapmayı başarırsanız, tanıdıkların kıskançlıklarına ve entrikalarına rağmen evde para bulunacağı anlamına gelir.

Şişman kadın harika bir doğum günü hediyesi

Etli eve ne getiriyor

Para ağacı eve maddi ve manevi refah getirir. İnsanlardan hastalıkları alır ve kaynatma hazırlamak için kullanılır. Bitki ile ilgili birkaç işaret daha vurgulamaya değer:

 • Büyük bir para ağacı satın alırken veya bağışlarken, hemen mali kar elde etmeyi beklememelisiniz;
 • Ağaç yerinden düşerse, ancak yapraklar parçalanmadıysa, gelir yakında artacaktır. Düşme sırasında, toprak pottan parçalandıysa ve kendisi düşerse, kişi refah kaybı beklemelidir;
 • Bir çiçek hastalığa yakalanırsa, mümkün olan en kısa sürede eski haline getirilmelidir. Bu yapılmazsa mali sorunlar ortaya çıkabilir;
 • Uzun süre yapraklarda toz birikmemelidir. Pozitif enerjiyi yok ediyor.

Önemli! Crassula çok nadiren çiçek açar. Çiçeklenme ortaya çıkarsa, finansal kaynaklarla ilgili bir dilek tutmaya değer. Birçoğu bunun kısa sürede gerçekleştirilebileceğine inanıyor.

Şişman kadına neden para ağacı deniyor?

Şişman kadına yıllardır para ağacı deniyor. Ev bitkisi uzun zamandır aileye zenginlik ve refah çeken bir tılsım olarak kabul edildi. Mesele şu ki, floranın temsilcisinin madeni paralara (gümüş dinar) benzer yoğun yuvarlak yaprakları var.

Farklı ülkelerde ağaca farklı bir ad verilebilir: mutluluk ağacı, Afrika maymunu ekmek meyvesi, gümüş dolarlı ağaç.

Para ağacının finansal refahı cezbettiği gerçeği, Feng Shui tarafından da kabul edilmektedir. Ancak bu gerçek biraz farklı bir şekilde açıklanıyor. Yaprakların zenginlik çekmek için kullanılabilecek enerjiyi depoladığına inanılıyor. Bazı koşullara uyulmalıdır:

 • Kaliteli bakım;
 • bitkinin maddi refahı çekme yeteneğine olan inanç;
 • çiçeğin konutun güneydoğu kesimindeki yeri.

Piçin yaprakları bozuk para şeklindedir.

Bir şey daha var - "bitki büyüsüne" başlamalısın. Bunu yapmak için birkaç eylem gerçekleştirin:

 1. Faturalar dallara asılır ve madeni paralar toprağa gömülür.
 2. Yaprakları ütülerken bitkiye finansal başarılarını anlatırlar.

Para ağacın altında sayılabilir.

En büyük para ağacı

Şişman kadın, evde (Güney Afrika, Arabistan, Madagaskar'da) yalnızca doğal ortamlarda gerçek bir ağacın büyüklüğüne ulaşır. Evde uzun bir bitki almak işe yaramayacak. Dünyada 1 ila 1.5 metre yüksekliğe ulaşan örnekler var. Ama böyle bir sonuca ulaşmak çok zor, en az 20 yıl alacak.

Para ağacı refahı çekmek için bir tılsım haline gelebilir, ancak yalnızca uygun şekilde bakılırsa: sulama, gübreleme ve düzenli olarak yeniden dikme. Şişman bir kadın aile doktoru olabilir, boğaz ağrılarını hafifletebilir, eklem ağrılarını giderebilir. Ailede geçirilen zamana teşekkür ederek onu verebilirsiniz.

misafir
0 yorumlar

Ev bitkileri

Bahçe